Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızın her alanında sıkça görmeye alıştığımız LED ekran sistemleri kullanım kolaylığı, maliyeti, reklam sektöründeki etkisi ve bunun gibi bir çok etkenden dolayı açık hava reklamcılığının en etkili silahı olurken, stadyumların da vazgeçilemeyen temel taşları haline gelmiştir.

Cep telefonu, tıklayın arayın : 0552 668 31 58

Mail iletişim :  [email protected]

Stadyumda LED ekran sistemlerinin iki şekilde kullanım sekli bulunmaktadır.

Birincisi skor göstermek amaçlı tribünde asılı vaziyette bulunan oyun içindeki skorların gösterildiği skorbord seklindeki led ekran sistemleridir.Takımlar skorbord led ekran sistemleri üzerinde ya isimleri ile yada A takımı B takımı seklindeki ifadeler ile belirtilir. Takımlardan herhangi birinden gelen puan otomatik olarak yada manuel olarak led ekrana yansıtılır.

Stadyumlarınızı Led İle Şenlendirin

Stadyumlarda kullanılan başka bir led ekran sistemide saha kenarı led ekran sistemleridir.Saha kenarı led ekran sistemleri saha cevresinde boylu boyunca sıralanmış bir sekilde sahanın etrafını sarar. Saha kenarında bulunan led ekran sistemleri diğer led ekran sistemlerine göre daha yüksek mukavemet özelliğine sahip olmalıdır. Herhangi bir darbeya karsı dayanıklı olmalıdır. Nihayetinde hepimizinde bildiği üzere saha kenarı led ekran sistemleri maç esnasında defalarca darbe almaktadır.

Led ekranların takımların logo ve skorlarını göstermesi skorların kolaylıkla güncellenmesi led ekranların skorbord olarak kullanılmasını artırmıştır. Stadyumlarda kullanılan led ekranları skorbord dışında oyuncu değişikliği kritik pozisyon tekrarı gibi görsel yayınlar içinde kullanılmaktadır. Stadyum led ekranlarında gerektiginde saha içindeki canlı görüntüleri yada pozisyon tekrarlarını vermek son derece kolay olması led ekranlara olan talebin artmasına yol açmıştır.

Saha kenarında kullanılan led ekranlarda ise reklam değerinin yüksek oluşu nedeni ile sadece reklam yayını yapılmaktadır. Saha kenarında kullanılan led ekranlar acık hava reklamcığından daha farklı olup darbeye karsı güçlendirilmiştir.

Yoğun LED Ekranlar

Led ekran imalatının bu denli yoğun olmadığı dönemlerde ülkemizde oyuncu degişikliği skor gösterimi gibi bildirimleri kartonlar üzerine yazılan rakamlar aracılığı ile yapılıyordu. Bu işlem hem çok fazla vakit kaybına neden olurken çok fazla insan gücüne bağlı olarak çalışıyordu. Simdi ise bu ilkel yöntemlerin yerini stadyum led ekran sistemleri alarak bu işlemin çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılması sağlandı.

Artık hayatımızın bir parçası olan stadyum led ekranları ve skorbord sistemleri bizlere kolaylık sağlarken aynı zamanda iyi bir reklam aracı olmaktadır.

Cep telefonu, tıklayın arayın : 0552 668 31 58

Mail iletişim :  [email protected]

3M Tente
Yayınlayan

Yoruma kapalı.